Press "Enter" to skip to content

Başlangıç Noktası

İngilizceAbi olarak bu bölümde, sitemizde sizler için yer alan tüm içeriği basit bir şekilde anlatacak bir kısım yaratmaya çalıştık. Öyle ki, İngilizceAbi’de tabiri caizse neyin nerede olduğunu burada rahatlıkla görebilir, kendi seviyenize göre yazılar, dersler, kelimeler ve çok daha fazlasına erişebilirsiniz. Açıklanan sebeplerle buraya başlangıç noktası ismini verdik. 

0
Toplam Ders Sayısı
0
Toplam Test Sayısı

SORU CEVAP BÖLÜMÜ AÇILDI!!!

İngilizceAbi SoruCevap bölümü açıldı bu bölüm ile artık kafanıza takılan ve aklınıza yatmayan ingilizce ile ilgili tüm sorularınızı sorabilir ve cevaplarınızı bulabilirsiniz. Hemen soru sormak için tıklayın.

İngilizce Öğrenmek İsteyenler için Seviyelere Göre Dersler

İngilizce dilinde, ilk seviye olarak adlandırılan başlangıç seviyesi – beginner seviyesi için hazırlamış olduğumuz içerikleri aşağıda bulabilirsiniz.

İngilizce Ülkeler – Countries ve Milletler konusu birçok öğrenciye veya insana kolay gibi gelsede ingilizce ülkelerin çok çeşitli bir şekilde ifade ediliyor olabilmesi ve telaffuz konusunda yaşanan zorluklar yüzünden birçok kez karışıklığa sebep olabilmektedir. İngilizce Ülkeler – Countries ve Milletler konusunu anlattığımız dersimiz ile ingilizce ülkelerin isimleri ve okunuşu konusunda artık sorun yaşamayacaksınız.

Bonus: Ülkelerin kıtalara göre listelenerek ingilizce okunuş ve anlamlarının detaylandırılması

#İngilizce Ülkeler – Countries ve Milletler İsim ve Türkçe Anlamları Yazısına Git#

İngilizce kıyafetler (clothes) konusu birçok öğrenciye veya insana kolay gibi gelsede ingilizce kıyafetlerin çok çeşitli bir şekilde ifade ediliyor olabilmesi yüzünden birçok kez karışıklığa sebep olabilmektedir. İngilizce kıyafetler konusunu anlattığımız dersimiz ile ingilizce elbiseler ve kıyafetler konusunda artık sorun yaşamayacaksınız.

Bonus: İngilizce Kıyafetler ile İlgili 2 Adet Test, Alıştırma ve Bulmaca

#İngilizce Kıyafetler (Clothes) İsim ve Türkçe Anlamları Yazısına Git#

İngilizce Hava Durumu Nasıl İfade Edilir? İngilizce Hava Durumu Nasıl Sorulur? sorularının yanıtını birçok örnek ve Türkçe anlamlarını içeren konu anlatımı ile bulabileceğiniz bu yazımızda İngilizce Hava Durumu (Weather Conditions) ile ilgili sürükle bırak – drag and drop kelime alıştırması ile kelime bulmaca oyunu sizleri bekliyor.

Bonus: İngilizce Hava Durumu ile İlgili 2 Adet Test, Alıştırma

#İngilizce Hava Durumu: İlgili Kelimeler ve Resimli Alıştırmalar Yazısına Git#

İngilizce Aile Bireyleri, İngilizce Aile Üyeleri Nasıl İfade edilir? Bu kelimelerin Türkçe okunuşları ile Türkçe anlamlarını bulabileceğiniz bu yazımızı çalışamanız akabinde İngilizce ailenizi tanıtabilecek seviyeye geleceksiniz.

Bonus: İngilizce Aile Bireyleri ile ilgili Doğru Yanlış Alıştırması, Test ve Sürükle Bırak Kelime Alıştırması (3 Adet Pratik Alıştırma ve Test)

#İngilizce Aile Bireyleri ve Okunuşları – Alıştırma ve Testler Yazısına Git#

İngilizce Vücudun Bölümleri Nasıl İfade Edilir? Vücudumuzda bulunan iç organlarımız ve dış organlarımız hangi kelimelerle ifade edilir ve bu kelimelerin Türkçe anlamları nelerdir sorularına ilişkin olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızı incelemeniz ve çalışmanız akabinde İngilizce Vücudun Bölümlerine hakim olacaksınız.

Bonus: Vücudun Bölümlerini Gösteren Ayrıntılı Görsel + Resimli Yazma Alıştırması + Sürükle Bırak Kelime Alıştırması

Okullarda gördüğümüz ders isimlerinin İngilizce hallerini bulabileceğiniz bu yazımızda, İngilizce olarak haftalık ve aylık ders programı hazırlamayı, okulda gördüğünüz İngilizce derslerin hangi kelimelerle ifade edildiğini inceleyebilirsiniz.

Bonus: Kelime Testi + Resimli Test + Kelime Eşleştirme Alıştırması

# İngilizce Ders İsimleri: School Subjects Yazısına Git #

İngilizce Soru Kelimeleri, İngilizce Soru Kalıpları ve İngilizce’de genel olarak soruların nasıl sorulduğu ve nasıl cevaplanması gerekir konusunda yazdığımız bu yazımızda en çok kullanılan what ve how ile başlayan soru kalıplarını detaylı örnekleriyle birlikte inceledik. Bu yazıyı incelemeniz akabinde İngilizce’de soru kalıpları hakkında bilgi sahibi olmanız yanında basit soru kalıpları ile beginner seviyesinde sorular sorarak, sorulmuş sorulara cevap verebileceksiniz.

Bonus: 13 Adet Soru Kalıbı Konu Anlatımı + Soru Kalıpları ile İlgili Geniş Örnek Cümleler ve Türkçe Anlamları + 13 Soruluk Kelime Testi + Sürükle Bırak Alıştırması

# İngilizce Soru Kelimeleri – What, How Questions Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan how many ve how much soru kalıpları hakkında hazırlamış olduğumuz yazımızda ilgili soru kalıplarıyla ilgili birçok detaylı örnek cümle, örnek soru cümlesi, cevapları ve Türkçe anlamlarını bulabilecek, how many ve how much ile soru sorma formülü öğrenebileceksiniz.

Bonus: How Many ve How Much arasındaki temel farkı öğrenebileceksiniz.

# How many How much konu anlatımı: Örnek Cümleler Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Whom ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bonus: Whom ile Who arasındaki farkı anlayabilmeniz için 10 Soruluk Test

Whom İle İlgili Cümle Örnekleri ve Türkçe Anlamları Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Why ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bonus: Şarkılarla Desteklenmiş Türkçe Anlamlarını İçeren Birçok Örnek

Why ile İlgili Soru Örnek ve Cevapları Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Whose ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bonus: Whose ile whom arasındaki fark konu anlatımı + Whom ile ilgili örnekler

Whose ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Which ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Which ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Where ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Where ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan When ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

When ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan Who ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Who ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce’de en çok kullanılan soru kalıplarından olan What ile ilgili olarak soru sorma mantığı, soru kalıbının nasıl kullanılacağı, verilebilecek cevaplar ile zamanlara göre dağılmış birçok örneğin bulunduğu yazımızı inceleyebilirsiniz.

What ile ilgili cümle örnekleri Yazısına Git #

İngilizce renkler, renkleri ifade eden kelimelerin tamamı ile ingilizce renklerin anlamları ve okunuşları ile ingilizce renkler örnek cümleleri konu alan bu yazımızda tüm renkler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bonus: Tüm renklerle ilgili olarak görsel destekli renklendirilmiş örnek soru cümleleri, normal cümleler ve Türkçe anlamları

# İngilizce Renkler: Renkler ve Cümle Örnekleri Yazısına Git #

Günler sadece İngilizce’de değil günlük yaşamımızda en çok kullandığımız zamansal terimlerdendir. Bu nedenle özellikle başlangıç seviyesindeki birinin İngilizce olarak günleri doğru bir şekilde ifade edebilmesi önem taşır. Bu yazımızda İngilizce Günler konusuna değindik.

# İngilizce Günler Yazısına Git #

Aylar sadece İngilizce’de değil günlük yaşamımızda en çok kullandığımız zamansal terimlerdendir. Bu nedenle özellikle başlangıç seviyesindeki birinin İngilizce olarak ayları doğru bir şekilde ifade edebilmesi önem taşır. Bu yazımızda İngilizce Aylar konusuna değindik.

Bonus: 10 Soruluk Basit İngilizce Aylar Testi – Detaylı Çözümlü

# İngilizce Aylar Yazısına Git #

Bir dili öğrenmenin en önemli basamaklarından bir tanesi de o dile ait sayıların öğrenilmesinden geçer, bu nedenle bu yazımızda ingilizce sayılar üzerinde duracağız. Her ne kadar beginner, başlangıç seviyesindeki öğrencilere sayıların ingilizcesi konusunu öğrenmek zor gelse de bu yazımızda yer alan basit örnekler ve görsel ile desteklenmiş anlatımlar ile ingilizce sayıların okunuşu da dahil olmak üzere ingilizce sayılar konusu iyi bir şekilde kavranacaktır.

Bonus: 1’den 1000’e kadar sayıların yazılışı, okunuşu ve Türkçe Anlamları

# İngilizce Sayılar Yazısına Git #

1’den 100’e kadar ingilizce sayılar ın tam listesini bulabileceğiniz bu yazı ile ingilizce sayıların okunuşu konusunda daha deneyimli hale gelebileceksiniz.

Bonus: 1’den 100’e kadar Sayıların Yazılışı, Okunuşu ve Anlamları

# 1’den 100’e Kadar İngilizce Sayılar: Yazılış ve Okunuşları Yazısına Git #

Matematik terimleri ingilizce öğrenmek çoğu insan tarafından atlansa da aslında en temel konulardan biridir. Zira, ingilizce dört işlem yapma ihtiyacı sadece yurt dışında olduğumuz zamanlar da değil aynı zamanda ülkemizde de çalışırken veya öğrenciyken her zaman ihtiyacımız olarak karşımıza çıkabilecek temel bir gerekliliktir.

# Matematik Terimleri İngilizce Yazılışları ve Kalıplar Yazısına Git #

Bu yazımızda ingilizce saatler nasıl yazılır sorusuna detaylı ve en sade şekilde cevap vermeye çalışacağız. Bunun yanında ingilizce saatler konusu içinde, ingilizce saatler örnek lerini sizlere sunacağız. 

BONUS: A.M. ve P.M. arasındaki Fark + Saatlerle ilgili Testler + Görsel ile Zenginleştirilmiş Alıştırmalar

# İngilizce Saatler Nasıl Yazılır ve Nasıl Okunur Yazısına Git #

İngilizce’de kullanılan hatta en çok ve en yaygın olarak kullanılan kısaltmalarını, bu kalıp ve kelimelerin anlamları ile Türkçe okunuşlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

# İngilizce Kısaltmalar ve En Popüler 28 Kısaltma Yazısına Git #

İngilizce dilinde, ilk seviye olarak adlandırılan başlangıç seviyesi – beginner seviyesi için hazırlamış olduğumuz sadece test ve alıştırmadan oluşan içerikleri aşağıda bulabilirsiniz.

İngilizce de sayılarla ilgili olarak hazırlamış olduğumuz, ilk seviye için önerdiğimiz toplamda 20 soru içeren testimizi çözerek ingilizce sayılar konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

# TESTİ ÇÖZ #

Who ile Whom arasındaki farkları neler olduğunu kısaca izah edildiği bu yazıda aynı zamanda sizlere kendinizi ölçmeniz için hazırladığımız test sunuyor olacağız.

# TESTİ ÇÖZ #

Her saat için birçok örnek hazırlanmış olup, ingilizce saatlerin nasıl okunduğu, ingilizce saatlerin nasıl yazıldığı ve özellikle telaffuz konusunda pratik kazanmanız veya hali hazırda olan bilginizi daha da geliştirmeniz amacıyla yazımızdaki örnekleri inceleyebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

# ALIŞTIRMA SAYFASINA GİT #

İngilizce renkler testi, toplam 10 soru içeren, her soruda ana renklerin ingilizce de ne anlama geldiklerinin sorulduğu bir alıştırma olarak hazırlanmıştır.

# İNGİLİZCE RENKLER TESTİ SAYFASINA GİT #

İngilizce saatler testi 2, ingilizce dilinde saatlerin nasıl yazıldığı ve nasıl ifade edildiği konusunda pratik yapmak isteyen başlangıç seviyesindeki öğreniler, beginner seviyesindeki kişiler ve özellikle 4. sınıf öğrencileri için tarafımızca özenle hazırlanmıştır. 4. sınıf ingilizce saatler testi seviyesi çok zor olmayıp, öğrencilerin konu hakkında öğrendiklerini pekiştirmeyi amaçlamaktadır.

# TEST SAYFASINA GİT, TESTİ ÇÖZ #

Bu testimiz ingilizcede günleri ifade eden kelimelerin testi olarak adlandırdığımız ve ingilizce günler konusu ile ilgili olarak hazırlanmıştır. Hazırladığımız testi çözerek ingilizcede günleri ifade eden kelimeler hususunda ne kadar bilgi sahibi olduğunuz konusunda fikir edinebilirsiniz.

# TEST SAYFASINA GİT, TESTİ ÇÖZ #

Çözerken eğleneceğinizi de düşündüğümüz ingilizce aylar testi alacağınız sonuca göre konuya ne kadar hakim olacağınızı gösterecek.

# TEST SAYFASINA GİT, TESTİ ÇÖZ #

Çözerken eğleneceğinizi de düşündüğümüz ingilizce ülkeler testi alacağınız sonuca göre konuya ne kadar hakim olacağınızı gösterecek.

# TEST SAYFASINA GİT, TESTİ ÇÖZ #

İngilizce dilinde, orta seviye olarak adlandırılan orta seviye – intermediate seviyesi için hazırlamış olduğumuz içerikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Henüz bu seviyeye ilişkin olarak içeriklerimizi yayınlamadık:( Takipte kalın.

İNGİLİZCE DERS ARA

Aradığınız ders eğer yukarıda yoksa aşağıda yer alan arama kutusu aracılığı ile dersleri arayabilirsiniz.