Press "Enter" to skip to content

İngilizce Aylar

Bir dili öğrenmeye başlamanın en iyi yollarından biri de o dile ait zaman ifadelerini ezberlemek ve hatta akılda tutmaktır. Bu amaçla bu yazımızda ingilizce aylardan bahsedeceğiz. Kelimeleri daha iyi akılda tutabilmeniz için ingilizce aylar kolay ezberleme yöntemleri ile birkaç ingilizce aylar şarkısını sizlere sunacağız. Bununla birlikte ingilizce aylar telaffuz konusuna değinerek kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini göstereceğiz. Son olarak da ingilizce aylar konusu için anladığınızı pekiştirmek adına ingilizce aylar testini sizlere sunacağız.

İngilizce Aylar
İngilizce Aylar

İngilizce Aylar ve Anlamları

 1. January: Ocak Okunuşu: Ce-nu-e-ri
 2. February: Şubat Okunuşu: Feb-ru-e-ri
 3. March: Mart Okunuşu: Març
 4. April: Nisan Okunuşu: Ep-rıl
 5. May: Mayıs Okunuşu: Mey
 6. June: Haziran Okunuşu: Cun
 7. July: Temmuz Okunuşu: Cu-lay
 8. August: Ağustos Okunuşu: Ou-gıst
 9. September: Eylül Okunuşu: Sep-tem-bır
 10. October: Ekim Okunuşu: Oc-to-bır
 11. November: Kasım Okunuşu: No-vem-bır
 12. December: Aralık Okunuşu: Di-sem-bır
Ayİngilizce AyTürkçe AnlamıOkunuşu
1JanuaryOcak Ce-nu-e-ri
2FebruaryŞubat Feb-ru-e-ri
3MarchMart Març
4AprilNisanEp-rıl
5MayMayıs Mey
6JuneHaziranCun
7JulyTemmuzCu-lay
8AugustAğustosOu-gıst
9September Eylül Sep-tem-bır
10OctoberEkim Oc-to-bır
11NovemberKasımNo-vem-bır
12DecemberAralıkDi-sem-bır

Yukarıda görebileceğiniz üzere ayları ve bunun yanında ingilizce ayların türkçe anlamlarını görebilirsiniz. Son olarak da ingilizce ayların türkçe okunuşu veya ingilizce ayların telaffuzunu da açıklamaya çalıştık.

İngilizce Aylar İle İlgili Cümleler

Ayları kolay ezberleme ve akılda tutmanın bir yolu da aylar ile ilgili kolay ve basit cümleler kurmanızdan geçer. Bu nedenle aşağıda aylar ile ilgili kurulmuş basit ve akılda kalan cümleleri sizler için oluşturduk. Bu cümleleri tekrar tekrar yazmanız ezber için çok faydalı olacaktır.

Şu an hangi aydayız? – Which month are we in now?

Haziran ayındayız. – We are in June now.

İngilizce’de hangi aydayız nasıl sorulur?

Kendinizi kasmadan ve karmaşık bir şekilde düşünmeden aşağıda belirttiğimiz şekilde veya yukarıda görebileceğiniz örnekleri kullanarak ingilizce hangi aydayız sorusunu sorunu çözebilirsiniz.

Bu hangi ay? – What month is it?

Haziran ayı. – It is June.

Kelimeleri Ezberlemek

Sadece ingilizce ayları ezberlemek değil, yabancı bir dildeki kelimeyi öğrenmek için en iyi yol pratik yapmak yani bu kelimeleri günlük hayatınızda kullanmaktan geçer. O nedenle bu yazımızda sizler için hazırladığımız “kelimelerin okunuşu ve yazılışı nasıldır” tablosunu doğru şekilde öğrenmenizi ve yine yukarıda belirttiğimiz cümleleri kurarak ve kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yazımızın sonunda konuyu ne kadar öğrendiğinizi test edebileceğiniz testi çözerek konu hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu ölçebilirsiniz.

Test

İngilizce Aylar Testi

İngilizce Aylar olarak yayınladığımız ingilizce ayların türkçe anlamlarını da içeren şu makalemizi bitirdiyseniz, ingilizce ayları ne kadar öğrendiğinizi bu test ile görebilirsiniz. Bu basit test ile öğrenmenizi kolaylaştıracak ve ezberinizi çok daha sağlam yapabileceksiniz. 

Şimdiden başarılar, İngilizceAbi Ekibi:)

Tavsiye

Yazımızı sonlandırırken ingilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırlamaya çalıştığımız rehber niteliğindeki Başlangıç Noktası sayfasını ziyaret ederek özgün olarak hazırlanmış birçok eserden faydalanabilirsiniz.

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.