Press "Enter" to skip to content

İngilizce Renkler Testi – Başlangıç Seviyesi – 10 Soru

Renklerle ilgili olarak ingilizce renklerin okunuşları, yazılışları ve nasıl telaffuz edildikleri ve hatta ingilizce renklerle ilgili neredeyse tüm örnek cümlelere yer verdiğimiz ingilizce renkler yazımız akabinde, renklerle ilgili pratiğin daha da gelişmesi amacıyla başlangıç seviyesindeki kullanıcılara hitap eden ve görsellerle desteklediğimiz bir ingilizce renkler testi hazırladık.

İngilizce renkler testi, toplam 10 soru içeren, her soruda ana renklerin ingilizce de ne anlama geldiklerinin sorulduğu bir alıştırma olarak hazırlanmıştır.

Sadece renklerin ne anlama geldiğinin anlaşılması adına hazırlanmış bu test başlangıç seviyesindeki öğrencilere hitap etmektedir. Ama seviyenizin iyi olduğunu düşünüyorsanız siz de kendinizi deneyebilirsiniz.

İngilizce Renkler Testi 1 – Basit Seviye

İngilizce Renkler Testi – Basit

İngilizce renkler testi, beginner ve başlangıç seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmış, basit 10 soru içeren görsellerle desteklenmiş bir testtir.

Detaylı, Açıklamalı Çözümler

Sizler için hazırlamış olduğumuz testi çözmeniz akabinde, test sorularına ilişkin olarak detaylı izahatları içeren cevap anahtarını ve açıklamalı çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Soru 10 – What is the color of the stones in the picture? Resimde yer alan taşların rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of sıtonz in dı piccır?)

It is silver. Gümüş rengildir. – (It iz silvır.)Silver Color - - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 9 – What is the color of the oranges in the picture? Resimde yer alan portakalların rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of oranjıs in dı piccır?)

It is orange. Turuncu rengidir. – (It iz oranj.)Orange Color - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 8 – What is the color of the wall in the picture? Resimde yer alan duvarın rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of dı vall in dı piccır?)

It is pink. Pembe rengidir. – (It iz pink.)Pink Color - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 7 – What color is it? Bunun rengi nedir? – (Vat kalır iz it?)

It is purple. Mor rengidir. – (It iz pörpıl.)Purple Color - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 6 – What color is it? Bunun rengi nedir? – (Vat kalır iz it?)

It is blue. Mavi rengidir. – (It iz blu.)Blue Color - - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 5 – What is the color of the ropes in the picture? Resimde yer alan halatların rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of dı rops in dı piccır?)

It is beige. Bej rengidir. – (It iz bej.)Beige Color - - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 4 – What color is it? Bunun rengi nedir? – (Vat kalır iz it?)

It is green. Yeşil rengidir. – (It iz grin.)Green Color - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 3 – What is the color of the wall in the picture? Resimde yer alan duvarın rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of the vall in dı piccır?)

It is yellow. Sarı rengidir. – (It iz yelov.)Yellow Wallpaper - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 2 – What is the color of the tomatoes in the picture? Resimde yer alan domateslerin rengi nedir? – (Vat iz dı kalır of tomeydos in dı piccır?)

It is red. Kırmızı rengidir. – (It iz red.)Red Tomato - ingilizce renkler - ingilizceabi

Soru 1 – What color is it? Bunun rengi nedir? – (Vat kalır iz it?)

It is black. Siyah rengidir. – (It iz bilek.)Black Car - ingilizce renkler - ingilizceabi

KAPANIŞ – TAVSİYELER

Bildiğiniz üzere ingilizceAbi ekibi olarak her konu anlatımı akabinde, anlatılanların pekiştirilmesi ve öğrenilmesinin kolaylaştırılması adına konu ile ilgili olarak sizler için basit ve eğlenceli testler hazırlıyoruz. Bu kapsamda ingilizce renkler ile ilgili birkaç tane daha test hazırlayacağımızı buradan duyurmak isteriz.

Buna ek olarak, bu testi başarıyla tamamladınız ve artık renklere hakim olduğunuzu düşünüyorsanız, sitemizde yer alan diğer testleri çözerek seviyenizi ölçebilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer testler;

İngilizce Aylar Testi, her ne kadar basit olsa da ingilizce aylar konusundaki hakimiyetinizi ölçebilirsiniz.

İngilizce Günler Testi, basit olarak başlangıç seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmıştır, her ne kadar aylar gibi basit bir konu gibi gözükse de sürekli kullanmamız gerektiğinden sürekli pratik yapmamız gerekebilir.

İngilizce Saatler Testi, başlangıç seviyesindeki öğrenciler için her zaman kafa karıştırıcı bir konu olmuştur. Saatler konusunda kendinize güveniyorsanız bu eğlenceli alıştırma ile seviyenizi ölçebilir aynı zamanda ingilizce saatler konusunda pratik yapabilirsiniz..

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir