Press "Enter" to skip to content

İngilizce Saatler Testi (10 Soru) – Alıştırma

İngilizce saatler testi, ingilizce’de saatlerin nasıl yazıldığı konusunda zorluk çeken veya ingilizce saatler nasıl yazılır nasıl telaffuz edilir başlıklı yazımızı inceleyip, öğrendiklerini test etmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır.

İngilizce Saatler Testi

İngilizce Saatler Testi ve Alıştırmalar

İngilizce’de saatler konusu başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için zor gelmektedir. Özellikle ingilizce dilinde yer alan bazı kalıpların öğrenilmesi her ne kadar ilk aşamada zor gibi gözükse de konuya çalışıldığında ingilizce de saatlerin nasıl ifade edildiği basitçe kavranabilecektir. Dilerseniz konunun detaylı ve basit bir şekilde anlatmaya çalıştığımız ingilizce saatler nasıl yazılır nasıl telaffuz edilir makalemizi inceleyebilir ve daha sonra aşağıda yer alan testi çözebilirsiniz.

Konunun anlaşılması için ders notları ve makalelerin çalışılması çok önemli olsa da bir diğer önemli husus da konu hakkında oldukça sık şekilde pratik yapmaktır. Pratiğin dil öğrenmedeki önemi nedeniyle saatler testi sizler için hazırladık. Test içerisinde toplam on adet soru yer almakta ve her soruya verdiğiniz cevap akabinde verdiğiniz cevabın sonucunu görebileceksiniz.

İngilizce Saatlerle İlgili Test – Alıştırma

İngilizce Saatlerle İlgili Test

İngilizce saatler nasıl yazılır ve nasıl telaffuz edilir gerçekten de başlangıç seviyesinde ki kullanıcılar için zor ve karmaşık gelebiliyor. İngilizce saatlerin nasıl yazıldığına ilişkin makalemizi bitirdiyseniz saatlerin nasıl ifade edildiğine ilişkin testimizi bu konu hakkında bilgilerinizi ölçmek için kullanabilirsiniz.

Şimdiden başarılar dileriz.

Tavsiye Köşesi

Her yazımızda olduğu gibi bu test sayfamızın sonunda da sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle yukarıda tekrar tekrar belirttiğimiz gibi bu testte başarısız sonuç aldıysanız ingilizce saatler nasıl yazılır yazımızı tekrar okumanızı tavsiye ederiz.

Buna ek olarak,

Bu testi başarıyla tamamladıysanız;

ingilizce aylar yazımızı inceleyebilir, ingilizce aylar konusuna zaten hakimseniz ingilizce aylar test sayfasını inceleyebilirsiniz.

ya da

ingilizce günler yazımızı inceleyebilir, ingilizce dilinde günlerin nasıl ifade edildiğini öğrenebilirsiniz.

Son olarak 36 adet ingilizce olarak saatlerin söylenişi ve okunuşu(analog) yazısı ve detaylı örnekler için İngilizce Saat Örnekleri ve Cevapları (36 Adet) yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

14 Comments

 1. EfeTheNoob EfeTheNoob

  ohaa 4 doğruuu

  • Mr. Elliot Mr. Elliot

   Tebrikler Efe:) Tamamını doğru cevaplayana kadar devam:))

  • Mr. Elliot Mr. Elliot

   Açılmayan herhangi bir etkinlik yok, bilginize:)

 2. teacher teacher

  02.40 twenty to three olacaktı hocam saygılar

  • Mr. Elliot Mr. Elliot

   02.40 twenty to forty olması gerek

  • Mr. Elliot Mr. Elliot

   Daha zor testler çok yakında sizlerle olacak:)

 3. 9 doğru yaşasııın çok güzel grafikler falan sizi tebrik ederim

  • Mr. Elliot Mr. Elliot

   Rica ederiz, diğer alıştırmalarımızı da çözmenizi tavsiye ederiz:)

 4. BARNEY BARNEY

  this is LEGENN… wait for it…. DARYY this a LEGENDARYY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.