Press "Enter" to skip to content

İngilizce Saatler Testi 2: 4. Sınıflar İçin Resimli – Basit

İngilizce saatler testi 2, ingilizce dilinde saatlerin nasıl yazıldığı ve nasıl ifade edildiği konusunda pratik yapmak isteyen başlangıç seviyesindeki öğreniler, beginner seviyesindeki kişiler ve özellikle 4. sınıf öğrencileri için tarafımızca özenle hazırlanmıştır. 4. sınıf ingilizce saatler testi seviyesi çok zor olmayıp, öğrencilerin konu hakkında öğrendiklerini pekiştirmeyi amaçlamaktadır.

Saatleri dil bilgisi kurallarına uygun ve doğru bir şekilde yazmayı ve aynı zamanda telaffuz etmek için öncelikle İngilizce Saatler Nasıl Yazılır başlığıyla sizler için hazırladığımız konuya bir göz atmanızı rica ederiz. Belirtilen yazıyı okuduğunuzda ingilizce saatlerle sade konu anlatımının yanı sıra, konuyu daha iyi anlamanız açısından vermiş olduğumuz birçok örnek ile alıştırma yapabilirsiniz.

İngilizce Saatler Testi 2: 4. Sınıflar İçin - Basit
İngilizce Saatler Testi 2: 4. Sınıflar İçin – Basit

Saatlerle ilgili İngilizce Testte Neler Var?

Öncelikle test on adet sorudan oluşuyor. Sizlere iyi bir haberimiz var, testi sizler için görseller ile destekledik. İngilizce Saatler Testi 1 de bildiğiniz üzere on adet sorundan oluşuyordu ama hiç görsel yoktu. Hem konunun daha iyi anlaşılması hem de ilk test, alıştırmada öğrencileri zorlamamak adına analog saat yerine dijital saat göstergeleri ile testi hazırlamıştık. Fakat İngilizce’de Saatler Testi 2 de ilk testin aksine analog saatler ile desteklenmiş soru tiplerini göreceksiniz. Bu sayede kullanıcılar yani öğrenciler saatleri ifade etme ve yazma da daha iyi pratik kazanma şansına sahip olacaklar.

İngilizce Saatler Testi 2: 4. Sınıflar İçin Resimli – Basit

İngilizce Saatler Testi 2: 4. Sınıflar İçin – Basit

İngilizce saatler nasıl yazılır ve nasıl telaffuz edilir gerçekten de başlangıç seviyesinde ki kullanıcılar için zor ve karmaşık gelebiliyor. İngilizce saatlerin nasıl yazıldığına ilişkin makalemizi bitirdiyseniz saatlerin nasıl ifade edildiğine ilişkin testimizi bu konu hakkında bilgilerinizi ölçmek için kullanabilirsiniz.


Şimdiden başarılar dileriz.

Tavsiye Köşesi

Her yazımızda olduğu gibi bu test sayfamızın sonunda da sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle yukarıda tekrar tekrar belirttiğimiz gibi bu testte başarısız sonuç aldıysanız ingilizce saatler nasıl yazılır yazımızı tekrar okumanızı tavsiye ederiz.

Buna ek olarak,

Bu testi başarıyla tamamladıysanız;

ingilizce aylar yazımızı inceleyebilir, ingilizce aylar konusuna zaten hakimseniz ingilizce aylar test sayfasını inceleyebilirsiniz.

ya da

ingilizce günler yazımızı inceleyebilir, ingilizce dilinde günlerin nasıl ifade edildiğini öğrenebilirsiniz.

ya da

ingilizce günler testi ni inceleyebilir ve bu test akabinde alacağınız sonuç ile seviyenizi kontrol edebilirsiniz.

Son olarak 36 adet ingilizce olarak saatlerin söylenişi ve okunuşu(analog) yazısı ve detaylı örnekler için İngilizce Saat Örnekleri ve Cevapları (36 Adet) yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.