Press "Enter" to skip to content

İngilizce Sayılar Testi – Basit

Bu yazımızda ingilizce sayılar testi konusunu bulabilirsiniz. Bildiğiniz üzere daha önce ingilizce sayılar – numbers konusunu sizlere anlatmaya çalışmıştık. Bu makalemizde ise ingilizce sayılar(numbers) konusuna ilişkin olarak 20 soruluk bir alıştırma hazırladık.

Sizler için hazırlamış olduğumuz ingilizce sayılar testine başlamadan önce aşağıdaki konuları incelemenizi tavsiye etmekteyiz. İngilizce rakamlar konusunda hiç bilginiz yok ise aşağıdaki konuları öğrendikten sonra bu alıştırmayı çözün.

ingilce sayılar testi
ingilizce sayılar testi

İngilizce Sayılar Konusuna İlişkin Olarak Hazırladığımız Makaleler

  1. 1’den 100’e Kadar İngilizce Sayılar: Yazılış ve Okunuşları
  2. İngilizce Sayılar – En Kolay Anlatım ve Örnekler

İngilizce Sayılar Numbers Alıştırması

Yukarıdaki derslere göz attıysanız şimdi ingilizce numbers – sayılar konusundaki bilginizi sizler için hazırlamış olduğumuz bu basit test ile sınayabilirsiniz. Bu test sayesinde, ingilizce sayılar konusuna olan hakimiyetinizi anlayabileceksiniz. Buna ek olarak daha ne kadar çalışma yapmanız gerektiğini öngörerek planlamanızı doğru bir şekilde yapabileceksiziniz.

Sizler için hazırladığımız test ile ilgili özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Test İsmi: İngilizce Sayılar Testi
Soru Sayısı: 20 Adet
Seviye: Başlangıç
Açıklamalar:
Teste başlamak için "SINAVA BAŞLA" butonu/düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

İngilizce Sayılar Testi

İngilizce Sayılar Testi isimli alıştırmamız sizler için hazırlamış olduğumuz bir pratik alıştırmadır. İngilizce Sayılar konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz ingilizce sayılar testi ile gelişiminizi sürdürebilir ya da ingilizce sayılar konusunda  kendinizi geliştirebilirsiniz.


Test Çözmenin İngilizce Numbers Konusunu Öğrenmek Açısından Faydaları

Her ne kadar sitemizde yer alan bir çok yazı, ingilizce dilinin öğrenilmesi adına hazırlanmış rehber niteliğinde ve açıklayıcı tarzda makalelerden oluşuyor olsa da sadece bir dili öğrenmek değil üzerine çalıştığınız bir konuyu öğrenmek ve tam anlamıyla kavrayarak layıkı ile gündelik hayatta uygulayabilmemiz yani somut olay özelinde kullanabilmemiz için üzerinde çalıştığımız konunun pratiğini yapmamız gerekmektedir. Aksi takdirde bir konuya ne kadar iyi çalışırsak çalışıyor olalım belirli bir süre sonra o konuyu unutma ihtimaliz çok yüksektir.

Bu nedenle anlatımını yapmış olduğumuz her konuya ilişkin olarak sizlere muhakkak en azından bir test veya alıştırma sunmaya çalıştığımızı fark etmişsinizdir. Bu pratikleri yapmadığınız zaman, çoğu durumda çalışmalarınızın boşa gitme ihtimali çok yüksek olacaktır.

Üzerinde çalıştığınız konuyu tam anlamıyla öğrenebilmek adına sadece sizlere hazırlamış olduğumuz konu anlatımlarını değil aynı zamanda o konulara ilişkin olarak hazırlamış olduğumuz oyunları, alıştırmaları ve hatta testlerin tamamını çözmeli ve bu uygulama ve oyunlardan tam puan almaya çalışmalısınız.

İşte bunu başardığınızda konuyu tam anlamı ile kavramış ve günlük hayatta da hiçbir yardıma gerek duymaksızın tek başınıza kullanabiliyor olacaksınız.

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir