Press "Enter" to skip to content

Who ile Whom Arasındaki Farklar – 10 Soruluk Test

Who ile Whom Arasındaki Farklar her ne kadar çok açık olsa da sadece başlangıç seviyesindeki bireyler için değil herkes tarafından kolayca karıştırılabilen bir konu olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda Who ile Whom arasındaki farkları neler olduğunu kısaca izah edecek ve akabinde sizleri kendinizi ölçmeniz için hazırladığımız test ile baş başa bıracakağız.

Who ile Whom Arasındaki Farklar - 10 Soruluk Test
Who ile Whom Arasındaki Farklar – 10 Soruluk Test

Who nedir? Who nasıl kullanılır?

Aslında bu konu ile ilgili olarak who kelimesi ile ilgili hazırladığımız who kelimesinin ne anlama geldiğini ve 50’den fazla örnek cümle kurduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Fakat biz yine de basitçe bahsedelim. Who kelimesi Türkçe’de kim anlamına gelmektedir. Basit bir örnek olarak who are you? sorusu sen kimsin anlamına gelmektedir.

Whom nedir? Whom nasıl kullanılır?

Aynı who kelimesinde olduğu gibi whom kelimesi ile ilgili olarak, whom kelimesinin ne anlama geldiğini ve whom soru kalıbının nasıl kullanılacağı ile birçok örnek cümleye yer verdiğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kısaca bahsetmek gerekirse Whom kelimesi kimi ya da kime anlamına gelmektedir.

WHOM İLE WHO ARASINDAKİ FARKLAR TESTİ

Who ile Whom Arasındaki Farklar Testi

Bu sınav who ile whom soruları arasındaki farkın daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla sizler için hazırlanmış kısa ve basit bir pratik niteliğindedir. Sınav sonucunda hem who hem de whom soru kalıplarının kullanımına ne kadar hakim olduğunuzu görebilirsiniz. Hazır olduğunuzda sınava başla butonuna basara sınava başlayabilirsiniz.

Mr. Elliot
Mr. Elliot

A writer who like to write for teaching. Supporter of Real Madrid FC.

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir